Raykon HL-4 Aqua Compact

Raykon HL-4 Aqua Compact

Raykon HL-4 Aqua Compact su bazlı, akrilik esaslı, vernikli ahşap koruyucudur.

Raykon HL-4 Özellikleri

İçerdiği micro-fine inorganik pigmentleri sayesinde UV ışınlarına karşı dayanıklıdır (Renksiz vernik UV korumasına sahip değildir). Her türlü hava koşullarına karşı tam koruma sağlar. Yüzeye mükemmel nüfuz eder ve yapışır. Kabarma yapmaz. Düşük kokuludur. Damlamaz, dikey yüzeylerde rahatlıkla uygulanabilir. Ahşabın nefes almasına izin verir. Ahşabın su almasını engeller, nemini dengeler. Çabuk kurur. Zehirli madde içermez. DIN ve EN normlarının 71.3 1 ve 2. bölümlerince vücut salgıları ve asitlere karşı dayanımı uygundur.

Raykon HL-4 Kullanım Alanları, Yüzey Hazırlama ve Uygulama Adımları

İç ve dış mekanlarda panel, kapı, pencere, pergola, çatı kenarları gibi her türlü ahşap yüzeye uygulanır. Masif parkelerde ve mobilyalarda renklendirici olarak kullanılır. Her türlü ahşap yüzeye rahatlıkla uygulanır.

Yüzey temiz, kuru ve her türlü yağ, cila ve kimyasal maddeden tamamen arındırılmış olmalıdır. Eski ve hasarlı cilalarla kaplı bölgeler, ahşabın kendi yönünde zımparalanarak, tamamen temizlenmelidir. Zemindeki toz yumuşak bir bezle alınmalıdır. Tatbikat yapılacak ahşabın nem oranı %15 in üzerinde olmamalıdır.

Kullanmadan önce kutuyu iyice çalkalayınız ve kutuyu açtıktan sonra ürünü iyice karıştırınız. Ahşap ham ise AQUA IMPRAGNIERGRUND 05 su bazlı emprenye malzemesi ile emprenye edilmelidir. Astar kat olarak su ile %10- 15 oranında inceltilen AQUA COMPACT-LASUR yüzeye uygulanır. Astar kat uygulamasından sonra 1 veya 2 kat olarak inceltilmeden yüzeye tatbik edilmesi önerilir. İstenirse 1. kat uygulamada %10- 15 oranında su ile inceltme yapılabilir.

Renklendirici olarak kullanıldığında: AQUA COMPACT-LASUR %20 oranında su ile inceltilerek yüzeye tatbik edilir. AQUA COMPACT-LASUR’ un üzerine mobilyalar’ da; JANSEN UNI SIEGEL veya JANSEN ACRLY HOLZSIEGEL uygulaması yapılır. Parkeler ,merdiven vb. zemin uygulamalarında, zemin yoğun kullanımlı sert darbelere maruz kalıyorsa RAYKON BY JANSEN PARKETT PLUS veya JANSEN UNI-SIEGEL veya JANSEN ACRYL HOLZSIEGEL uygulaması yapılır. Uygulama yapılacak ortamın ve yüzeyin sıcaklığı + 50 C nin altında olmamalıdır. Yüksek nemli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Güneş ışınlarının dik olduğu öğle saatlerinde uygulama yapılmamalıdır.

İnceltme: İlk kat uygulaması için %10-15 oranında su ile inceltilerek kullanılabilir. Son kat uygulamasının inceltilmeden uygulanması tavsiye edilir.

Kullanılan Aletler: Rulo, fırça veya boya tabancası ile uygulama yapılabilir. Kullanılacak fırça akrilik ve uzun kıllı olmalıdır. Kullanılacak rulo ise vernik rulosu olmalıdır.

Raykon HL-4 Teknik Özellikler

Görünüm: Transparan; Aqua Compact Lasur Renk Kartelası
Parlaklık: İpek mat ( 40 gloss)
Yaş film kalınlığı: 70-80 mikron
Katı madde oranı: % 25- 30
Yoğunluk: 1,0- 1,1
Viskozite: 90 s/ 6 mm
Toz kuruma: 20 dakika
Dokunma kuruması: 2-3 saat
İlave kat uygulaması: 8 saat
Tam kuruma: 6-8 saat
Sert kuruma: 24 saat (Kuruma değerleri 230 C ve %60 nem ortamında belirlenmiştir. Ortam sıcaklığı ve nem değerine göre değerler farklılık gösterebilir.)
Tüketim: Yüzeye bağlı olarak tek katta 10- 12 m2/L
Depolama Koşulları:Kapalı ambalajlarda, kuru, temiz, dondan korunmuş ortamlarda muhafaza edilmelidir.

Tehlike ve Güvenlik Uyarıları

Solunduğunda sağlığa zararlıdır.
Göz ile teması tehlikelidir.
Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
Buharını teneffüs etmeyiniz.
Göz ve deriye temastan kaçınınız.
Yutma veya içme halinde derhal doktora başvurunuz.
Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

TEKNİK BİLGİ BÜLTENİ

Yorum Yap